Děkujeme všem za váš velký zájem o naše sazenice a rostliny. Jsme rádi, že můžeme být součástí vašeho zahradnického dobrodružství. Všechny sazenice a rostliny pro rok 2023 již byly vyprodány.
Naše bílá šalvěj se stala neobyčejně populární a díky vašemu ohlasu jsme zaznamenali mimořádný zájem o tuto rostlinu. Bohužel vás musíme informovat, že bílou šalvěj na rok 2023 nelze již objednat. Děkujeme za vaši trpělivost a pochopení.
Od června 2024 bude možné opětovně vytvořit objednávky našich sazenic a rostlin.

Bílá šalvěj – sazenice – dostupné červen – září 2024/velikost 15 – 30 cm

Bílá šalvěj, známá také jako Salvia apiana, je aromatická bylina původem ze Severní Ameriky, zejména z oblasti Kalifornie. Tato rostlina má výrazné stříbřité listy a je oblíbená pro své léčivé a vonné vlastnosti. Bílá šalvěj preferuje slunné a dobře odvodněné místo. Vyberte místo, kde bude rostlina dostávat alespoň 6 hodin slunečního světla denně. Místo by mělo být chráněno před příliš silnými větry. Bílá šalvěj upřednostňuje písčitohlinitou a dobře odvodněnou půdu. Přidejte do půdy trochu kompostu, aby se zlepšila její struktura a zásobovala rostlinu živinami. Bílá šalvěj je odolná rostlina a není náročná na zálivku. Během suchých období však pravidelně zalévejte, aby se půda udržovala vlhká, ale ne přemokřená. Zálivku provádějte raději po kořenech, aby se zabránilo namáčení listů. Aby se podpořilo bohatší kvetení a udržovalo kompaktní tvar rostliny, můžete průběžně odstraňovat odkvetlé květy a prořezávat větve. Doporučuje se pravidelný jemný řez. Bílá šalvěj by měla začít kvést v létě a pokračovat až do podzimu. Je to velmi užitečná a krásná bylina, která přitahuje motýly a další hmyz, takže může být skvělým přídavkem do vaší zahrady nebo bylinkového záhonu. Přes zimu uložte na chladné místo v domě, třeba i zasklený balkon, kde nejsou mrazy, ale dostatek světla. Kdo umí zazimovat muškát na chodbě, balkoně, zvládne i šalvěj bílou.

Cena: 390,-

Poštovné: 139,- , rostliny je možné vyzvednout i osobně, což prospívá vždy rostlinám, Lounky, Litoměřice

Dodání: Konec dubna/počátek května 2024 dle mrazu. Před odesláním budete včas informováni o odeslání. Prosím nenechávejte ležet rostliny na poště.

Sazenice se v době obdržení tvarem různí. Některé jsou vyšší, některé košatější, nižší s více listy. Pamatujte, že šalvěj bílá je pomalu rostoucí rostlina a nejvíc je to znát prvních 5 měsíců, když ještě odečteme velmi špatnou klíčivost semen. Vy ale obdržíte rostliny, kterým byla dána individuální péče a na konci léta již můžete sklízet první větší listy. Kdo šalvěj bílou zná z vykuřování, tak okamžitě propadne vůni této rostliny.

rostlina prodej bílé šalvěje